Orbán a hét közepéig gondolkozik, vitázik-e Mesterházyval
A Fidesz elnöke még gondolkozik azon, vitázzon-e Mesterházy Attilával. Azt mondta: most minden erejét az köti le, hogy minél nagyobb egység jöjjön létre a parlamentben.
A Fidesz elnöke még gondolkozik azon, vitázzon-e Mesterházy Attilával. Azt mondta: most minden erejét az köti le, hogy minél nagyobb egység jöjjön létre a parlamentben.
A Fidesz-kormány első gazdaságpolitikai lépései közé az adócsökkentés, a bürokrácia ellen indított "átfogó támadás", a korrupció visszaszorítása és az államreform tartozik - közölte Orbán Viktor budapesti nemzetközi sajtótájékoztatóján hétfőn. Leszögezte: a középpontban nem a megszorítás, hanem a gazdasági növekedés beindítása áll.
A Fidesznek másképp kell majd politizálnia, mint ahogy eddig tette, a Jobbik és a Fidesz között azonnal hatalmas harc kezdődik, Orbánnak villámgyorsan döntenie kell, hogy megmarad-e régi embereinél, vagy nyit-e középre a kormányalakítással. Azt is sürgősen meg kell határoznia, hogy egy súlyos csomaggal vág-e bele a kormányzásba, vagy a könnyebb indulást választja, és elhalasztja a jelentős lépéseket – fejtette ki Tölgyessy Péter a Kossuth rádió hétfő reggeli adásában.
Az országgyűlési választás második fordulójáig hátralévő két hét teendőiről tárgyalt a Fidesz elnöksége vasárnapról hétfőre virradó éjszaka, érdemi lépésekről, konkrétumokról azonban majd csak a keddi ülésén dönt a pártvezetés - tudta meg az MTI.
Orbán Viktor szerint a Fidesz nem egy szokványos, hanem egy történelmi választást nyert meg.
Leadta szavazatát Orbán Viktor, az országgyűlési képviselő-választás első fordulójában vasárnap; a Fidesz elnöke Budapest XII. kerületében, a Zugligeti Általános Iskolában voksolt.
A bíróság a politikust eltiltotta a további jogsértéstől.
Orbán Viktor az InfoRádió Aréna c. műsorának adott interjúban kifejtette: az Országgyűlés ülésrendjét úgy kell alakítani, hogy a képviselők minden héten gyakorolhassák a kormány felügyeletét.
Orbán Viktor szerint a történelem megtette a magáét, most "rajtunk a sor, hogy cselekedjünk, ítéljünk jó és rossz felett, vagyis válasszunk". Ha pedig ez megtörténik, akkor hétfő reggel egy más országban ébredhetnek az emberek, az élet minden területén megkezdődhet a változás - mondta a Fidesz elnöke csütörtökön a Fidesz-KDNP kampányzáró rendezvényén, Budapesten.
Orbán Viktor visszatérése címmel közölt budapesti keltezésű kommentárt csütörtökön a Süddeutsche Zeitung. A liberális német napilap az írás alcímében azt emelte ki, hogy Magyarország volt miniszterelnöke diadalmas visszatérés előtt áll, "nacionalista jelszavai miatt is".
Csúcsminisztériumokból irányítanák majd az ügyeket a következő ciklusban, Orbán Viktor, a Fidesz elnöke ugyanis már korábban is úgy tervezte, ha ismét ő alakít kormányt, megváltozik a korábbi szerkezet - írta szerdai számában a Népszava.
A HVG összeállítása bemutatja a hat országos listát állító párt vezetőit.
Orbán Viktor várható kormányzásáról közölt elemzést a "profil" című osztrák hetilap pénteken megjelent számában.
Közös levélben szólítja fel a listavezetők vitáján való részvételre Orbán Viktort, a Fidesz elnökét az a négy párt, amelyik képviseltette magát a vita részleteinek megvitatására összehívott pénteki egyeztetésen.
Stumpf István volt kancelláriaminiszter szerint a Fidesz esetleges kétharmados választási győzelme önmagában kevés lesz a nagyléptékű reformok sikeréhez, azok elfogadtatásához ugyanis társadalmi konszenzusra kell törekedni.
A választók Orbán Viktort, a Fidesz miniszterelnök-jelöltjét ítélik meg a legkedvezőbben, őt Bokros Lajos követi, ám egyúttal Bokros elutasítottsága a legmagasabb. A miniszterelnöki alkalmasság szempontjából meghatározónak gondolt politikusi jellemvonások terén pedig még inkább megmutatkozik Orbán Viktor fölénye - derül ki a Századvég MTI-hez szerdán eljuttatott legfrissebb elemzéséből.
Orbán Viktor szerint "a magyar föld jövője nem függ brüsszeli döntéstől, csak tőlünk"; ha a Fidesz alakít kormányt, külföldiek nem vásárolhatnak földet Magyarországon.
Szép számmal akadnak a Jobbik egyéni képviselőjelöltjei között olyanok, akiket - állításuk szerint - 2006 ősze előtt szinte egyáltalán nem érdekelt a politika; a balatonőszödi beszéd, illetve az azt követő zavargások során, vagy annak nyomán csatlakoztak a radikális párt köreihez és lettek a szervezet aktivistái.
Mesterházy Attila és Vona Gábor óbudai panelben, Orbán Viktor és Dávid Ibolya Budán, Schiffer András Újlipótvárosban, Seres Mária Nyíregyházán lakik.
Antall József kormányfő ül az utóbb gárdaalapításban részt vevő Für Lajos mellett, Orbán Viktor kezet ráz Dávid Ibolyával, Horn Gyula nyakmerevítőben írja alá a koalíciós szerződést, Orbán Viktor távozik az elveszített választások után, lángoló tévészékház, Gyurcsány Ferenc lemond a kormányfői posztról. Az elmúlt húsz év, hat parlamenti ciklus magyar politikájának és közéletének legemlékezetesebb pillanatait, legismertebb szereplőit gyűjtöttük össze szélesvásznú Nagyítás-galériánkba.